Společnost vznikla na začatku 80-tých let na přání zakladatele pana Renato Ghione s vývojem nových technologií potisku látek, jako alternativa tradičního potisku. Společnost CICLOPE SRO, dnes řízená potomky, dosáhla několikaleté zkušenosti v navrhování efektů s flockem a glitterem, při jejich vzájemné kombinaci a nebo s materiály různorodé typologie, dosažením realizací jedinečných a neopakovatelných vzhledů a úspěšně se tak zařadit na mezinárodním trhu vysoké kategorie leaderů speciálních efektů na textilu.

Díky mnohaleté spolupráci s nejdůležitějšími jmény národního a mezinárodního přehledu v oboru módy, módních doplňků a bytového textilu, dnes společnost CICLOPE SRO představuje jedinečnou výrobní realitu na poli textilního průmyslu, schopná sloučit neustálý vývoj v technice se zachováním tradičního ručního potisku, toto všechno se zárukou inovace produktu a vysokým stupněm kvality.

Náš nejsilnější bod je složený ze schopnosti dodat zákazníkovi celkový podklad, který spojený s inputem klienta, umožní otevření nových cest k exkluzivnímu a originálnímu vývoji.

Jsme malou výrobní realitou, která představuje určitý druh protiproudu na poli, na poli textilním, kde je v současnosti charakteristika výrobků utlačována rozšířenou globalizací digitálních strojů, které i když představují epochální rozvoj na výrobním poli, nedávají velké rozpětí (v oboru) čisté tvůrčí síle. Naše společnost, právě proto, že má ruční nadání, vlastní neobyčejnou pružnost a dokáže se postavit i před ty nejzvláštnější a podivnější požadavky zákazníků ve velmi rychlém tempu.